آموزش طراحی وب سایت

ویژگی های ساخت سایت حرفه ای
ویژگی‌های بخش اعظمی برای طراحی وب سایت حرفه ای در لحاظ گرفته می گردد ولی بسیاری از کارشناسان بر ویژگی‌های تحت حادثه نظر دارند .

پباده سازی گرافیک

طراحی گرافیک در وبسایت حرفه‌ای بایستی به وسیله یک گرافیست حرفه‌ای صورت پذیرد . گرافیست حرفه‌ای دو عنصر زیبایی‌شناسی و کاربرد را با هم در لحاظ میگیرد . او آشنایی نیکی از رنگ‌ها دارااست و با دقت به جور کسب‌وکار و هدف آن , رنگ‌های متناسب را انتخاب می‌کند . در ضمن دقت دارد که یوزرها به راحتی بتوانند به لینک‌ها و صفحات متبوع خود دسترسی داشته باشند . این قضیه مخصوصا هنگامی اهمیت دارد که قالب وبسایت به حالت منحصر به فرد پباده سازی شود .

سرعت مناسب

معمولا یوزرها حوصله انتظار کشیدن برای بار گذاری شدن سایت‌ها را ندارند . سایتی که سرعت تحت داشته باشد به زودی بسیاری از یوزرها خویش را از دست خواهد داد . از این قبل , سرعت تارنما یک کدام از عامل ها موثر بر بهبود بهینه سازی وب سایت هم میباشد . کارداران متعددی بر سرعت وبسایت تاثیر میگذارند . مواقعی مانند زمان پاسخ‌دهی سرور , حجم فایل‌ها و عکس‌ها , توزیع محتوا و … . در طراحی سایت حرفه‌ای تمامی این دست اندرکاران در حیث گرفته می گردند تا سایت در کوتاه‌ترین دوره ممکن لود شود .

پباده سازی ریسپانسیو

یکی از مهمترین ویژگی‌های یک وب سایت حرفه‌ای ریسپانسیو یا واکنش‌گرا بودن آن است . امروزه اکثری از کاربران با به کارگیری از تبلت‌ها و موبایل‌های خویش از سایت‌ها مشاهده مینمایند . سایتی که ریسپانسیو باشد خویش را با کلیه دستگاه‌ها سازگار می‌نماید و در سود در کلیه دستگاه‌ها به نیکی نمایش داده می‌شود . در این صورت کاربران می توانند به راحتی اسکرول یا این که زوم نمایند , به صفحات مختلف بروند و متن ها را بخوانند . در طراحی وب حرفه ای این نکته بی تردید بایستی در لحاظ گرفته شود .

رابط کاربری و تجربه کاربری ( UI و UX )

خصوصیت های ساخت سایت حرفه ای

در زمینه ی رابط کاربری و تجربه کاربری سخنان اکثری گفته شده شده است با این وجود بسیاری از اشخاص هنوز نیز این دو مفهوم را به جای نیز به کار می‌برند! خواسته از تجربه کاربری احساس و حالی است که کاربر در تعامل با وبسایت شما به دست میاورد . طراح UX در زمینه‌ی یوزرها تحقیق می‌کند و نیازها و خواسته‌هایشان را می‌شناسد و بعد از آن با آنالیز این داده‌ها سیستم‌ها , مسیرها و ساختارها را طراحی مینماید . او مشخص می کند که کاربران چه‌گونه و از چه مسیری به اطلاعات مورد نظر خویش برسند .

منظور از رابط کاربری همگی صفحات و المان‌هایی نظیر دکمه‌ها و آیکون‌ها است که استفاده کننده برای تعامل با وب سایت از آنها استفاده می کند . طراح UI مسئولیت ایجاد نمای بصری خلاقانه و الهام‌بخش را بر عهده دارااست .

نیازی به گفتن وجود ندارد که در ساخت وب سایت حرفه ای می بایست موادتشکیل دهنده رابط کاربری و تجربه کاربری کاملا در نظر گرفته شود و وبسایت بایستی بر پایه ی تحلیل‌های ظریف آن ها پباده سازی شود .

سئوی وب سایت یا سئوی سایت برای موتورهای جست و جو

سئو در سطوح مختلفی انجام می شود . شرکت‌ها می بایست سایتی را به شما تحویل بدهند که از نگاه فنی تماما برای موتورهای جست‌وجو بهینه‌سازی شده باشد . بخش مهمی از سئو سایت در سطح محتوا انجام میشود . به کارگیری از کلیدواژه‌های مناسب و ارائه محتوای با کیفیت تاثیر بسیاری در افزایش تعداد بازدیدکنندگان و بهبود جايگاه وب سایت در کاغذ نتیجه ها گوگل و موتورهای جست‌وجوی دیگر دارد .

برخی از شرکت‌های ساخت سایت ماهر سرویس ها بهینه سازی وب سایت را نیز به مشتریان خود ارائه می‌دهند . توجه داشته باشید که گزینش لغت ها اصلی مطلوب و ارائه محتوای با کیفیت از مهمترین مشخصه‌های تارنما ماهر میباشند و نقش مهمی در بهبود سایت شما دارا‌هستند . بهتر است این کار را به اشخاص متخصص بسپارید .

رئیس سهل و آسان

فرقی ندارد از کدام لهجه برنامه‌نویسی یا سیستم مدیریت محتوا به کار گیری میکنید , درهرصورت یکی‌از ویژگی ها ساخت سایت حرفه ای سیستم یا این که پنل مدیر معمولی و سهل است . بخش رئیس باید به گونه‌ای پباده سازی شود که هر فردی بتواند به راحتی با آن کار نماید . رئیس وب سایت بایستی بتواند به راحتی محتوای مورد نظر خویش را به راحتی لود نماید و اصول سئوی سایت را در بخش‌های مختلف به کار بگیرد .

هزینه طراحی وب ماهر
نمیتوان بها دقیقی برای طراحی سایت ماهر گفت . شرکت‌ها طبق سفارش شما , خواسته‌هایی که دارید و امکاناتی که برای تارنما در حیث گرفته‌اید , هزینه و مدت دوره پیاده‌سازی را معلوم می کنند . نکته روشن این است که برای داشتن یک وب سایت حرفه‌ای می بایست هزینه بیشتری بپردازید به این دلیل‌که یک


در دنیای طراحی وب اسامی و اشکال متنوعی مطرح می گردد . از طراحی سایت منحصر به فرد گرفته تا سایت‌های وردپرسی و سایت‌های فراهم و … . تفاوت فی مابین این اشکال در ذهن اکثری از یوزرها سوال ساخت می‌نماید . در این مطلب به نظارت معنای طراحی وب سایت منحصربه‌فرد می پردازیم و تفاوت آن را با سایت‌های مهیا ابلاغ خواهیم کرد .

سایت مخصوص چیست؟
اولین نکته راجع به سایت‌های منحصر این است که در پباده سازی آن ها از سیستم‌های رئیس محتوای مهیا , نظیر وردپرس یا جوملا به کارگیری نمی‌شود . این سایت‌ها از ابتدا با کدنویسی در دور و اطراف برنامه‌هایی مثل PHP یا این که ASP . NET طراحی میشوند .

براین اساس پر‌نور میشود که طراحی قالب مخصوص ارتباطی با ساخت سایت منحصر به فرد ندارد . گهگاه ممکن است کمپانی تارنما را بر اساس سیستم مدیریت محتوای آماده‌ای مثل وردپرس بسازد البته قالب یا پوسته ظاهری آن را اختصاصا برای شما طراحی نماید . یعنی از قالب‌های رایگان وردپرس یا این که قالب‌هایی که پیش از این در شرکت پباده سازی شده بوده است , استفاده نکند .

زمینه دیگری نیز موجود است که در آن , کمپانی با به کارگیری از زبان‌های برنامه‌نویسی , کدهای جور مشخصی از وب سایت را می‌نویسد . برای مثال نمونه‌ای از یک وب سایت فروشگاهی پباده سازی می‌کند و آن را به مشتریان گوناگون می‌فروشد . در‌این‌حالت‌ , کدهای وب طراحی وب سایت وبنا سایت برای کمپانی منحصر به فرد است و به یک مشتری یگانه اختصاص ندارد . یعنی شرکت‌های دیگر به کدهای این تارنما دسترسی ندارند .

در وضعیت دیگر , شرکت یک سیستم مدیر محتوای مخصوص برای خود می‌سازد و همگی سفارش‌ها را در این محفظه پباده سازی میکند . سیستم‌های رئیس محتوای عمومی مثل وردپرس ویژگی‌ها و تجهیزات فراوانی دارند که اکثری از آنان در بسیاری از موردها آیتم استعمال قرار نمی‌گیرند . سیستم‌های مدیر محتوای منحصربه‌فرد این بخش‌های مازاد را ندارند و به همین دلیل در آن ها می‌توان با‌گاز به اطلاعات دیتابیس دسترسی پیدا کرد . از سوی دیگر به جهت احاطه کمپانی بر ارتباطات داخلی کدها , این سیستم‌ها انعطاف‌پذیری بالایی دارند .

در شرایطی‌که سایت‌های مهیا شرکت‌ها تجهیزات گزینه نظرتان را نداشته باشد , ایده جدیدی داشته باشید یا این که به هر علتی یک تارنما با کدنویسی منحصر به فرد بخواهید , شرکت صفر تا صد وب سایت را اختصاصا برای شما طراحی می کند . در‌این‌صورت همگی بخش‌های وب سایت , از کدهای آن گرفته تا قالب و پوسته ظاهری تنها برای شما طراحی شده‌است و مثال دیگری از آن نیست .

تفاوت ساخت وب سایت مخصوص با سایت‌های مهیا
تفاوت طراحی وب سایت منحصر به فرد با وب سایت های آماده

با مباحثی که مطرح شد ممکن است تا کنون تفاوت در میان سایت‌های منحصر و سایت‌های آماده را درک کرده‌اید .

سایت‌های مهیا بر پایه ی سیستم‌های مدیر محتوای جهانی مانند وردپرس , جوملا , دروپال و … نوشته می گردند . دراین‌صورت شرکت‌ها مجبور نیستند همگی چیز را از صفر برنامه‌نویسی کنند و سرعت طراحی سایت اضافه خواهد بود .
در طراحی وب سایت منحصر , شرکت‌ها با دقت به سبک و امکانات مورد‌علاقه خود , یک گویش برنامه‌نویسی را انتخاب می‌نمایند و مبنی بر آن , همه جزئیات تارنما را طراحی مینمایند .
در طراحی وب منحصربه‌فرد زمان و نیروی انسانی بیشتری صرف می شود . معمولا این دسته از طراحی هنگامی به کار می رود که سایت‌های آماده ویژگی‌های متبوع صاحب کار را نداشته باشند .
هزینه ساخت وب سایت منحصر
مثل تمامی اشکال دیگر , هزینه ساخت وب سایت منحصر هم به امکانات و ویژگی‌های وب سایت وابسته است . طبیعتا هزینه‌ای که برای این نوع سایت‌ها می بایست بپردازید بخش اعظم از هزینه سایت‌های مهیا خواهد بود . برای داشتن یک وب سایت با پباده سازی اختصاصی می بایست هزینه‌ای دو برابر سایت‌های دیگر در لحاظ بگیرید .
منبع : webnagroup.ir

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “آموزش طراحی وب سایت”

Leave a Reply

Gravatar